peut on acheter du viagra en pharmacie sans ordonnance

استانداردها

استانداردهای سیستمی قابل گواهی

ISO/IEC 17043:2010 تایید صلاحیت مراکز برگزارکننده آزمون مهارت

استاندارد ISO/IEC 17043، الزامات عمومی مربوط به صلاحیت مجریان الگوهای آزمون مهارت و تدوین و اجرای الگوهای آزمون مهارت را تعیین می کند. هدف این است که این الزامات برای انواع الگوهای آزمون مهارت جنبه عمومی داشته باشد و بتواند به عنوان مبنایی برای الزامات فنی خاص در زمینه های کاربردی ویژه مورد استفاده قرار گیرد. در شکل زیر سازمان هایی که ممکن است علاقه مند به برنامه های آزمون مهارت باشند، نشان داده شده است:

 

 

چرا آزمون مهارت (Proficiency Testing) مهم است؟

ارزیابی مستقل و منظم از عملکرد فنی آزمایشگاه برای کسب اطمینان از اعتبار اندازه گیری ها یا آزمون ها ضروری است و می بایست به عنوان بخشی از استراتژی کیفیت کلی لحاظ شود. یک رویکرد مشترک برای این ارزیابی مستقل، استفاده از طرح های آزمون مهارت (PT) مستقل است. طرح PT، سیستمی برای ارزیابی عینی عملکرد یک آزمایشگاه با استفاده از ابزارهای خارجی است که شامل مقایسه نظام مند نتایج یک آزمایشگاه با نتایج دیگر آزمایشگاه ها می باشد. این امر با توزیع اقلامPT پایدار و همگن از سوی برگزار کننده PT، بین مشارکت کنندگان جهت آنالیز و گزارش نتایج امکان پذیر می شود. هدف اصلی طرح PT کمک به مشارکت کنندگان جهت ارزیابی صحت اندازه گیری هایشان می باشد. به علاوه مشارکت در یک طرح PT مناسب برای آزمایشگاه هایی که به دنبال اثبات شایستگی خود از طریق تأیید صلاحیت در برابر استانداردهای ISO/IEC 17025 یا ISO 15189 می باشند، لازم است. تدوین و اجرای الگوهای آزمون مهارت، باید توسط مجریان آزمون مهارتی انجام گردد که شایستگی اجرای مقایسه های بین آزمایشگاهی و دسترسی به تخصصهای انواع خاصی از اقلام آزمونهای مهارت را دارند. همچنین مجریان آزمون مهارت یا پیمانکاران فرعی آنها باید در اندازه گیری ویژگی تعیین شده شایستگی داشته باشند. استاندارد ISO/IEC 17025 یا استاندارد ISO 15189 می تواند در اثبات صلاحیت آزمایشگاه مجری آزمون مهارت یا آزمایشگاه پیمانکار فرعی، در اجرای آزمون ها یا اندازه گیری های مربوط به الگوهای آزمون مهارت، مورد استفاده قرار گیرد. ISO Guide 34 می تواند برای اثبات صلاحیت تولیدکنندگان مواد مرجع که اقلام آزمون مهارت را فراهم می آورند، مورد استفاده قرار گیرد.

 

مزایای مشارکت آزمایشگاه ها در برنامه های آزمون مهارت

برخی از مزایای بالقوه ای که ممکن است برای آزمایشگاه های شرکت کننده وجود داشته باشد، عبارت است از:

 • تأیید عملکرد صحیح
 • شناسایی مشکلات آزمون یا اندازه گیری
 • مقایسه روش ها و روش های اجرایی
 • بهبود عملکرد
 • آموزش کارکنان
 • ایجاد اعتماد به نفس در کارکنان، مدیریت و کاربران خارجی خدمات آزمایشگاهی
 • مقایسه قابلیت های اپراتور
 • تولید مواد مرجع
 • تعیین دقت و صحت روش
 • برآورده کردن الزامات تنظیم کنندگان مقررات و نهادهای تأیید صلاحیت
 • آماده کردن آزمایشگاه ها با مدیریت ریسک بیشتر

 

خدمات مرتبط

در صورتی که مایل به اخذ گواهینامه ISO/IEC 17025 هستید، مشاوران مرکز خدمات آزمایشگاهی گروه نیس که همگی از سرارزیابان و مدرسان مطرح این استاندارد به شمار می روند، تجربه لازم جهت برآورده سازی نیازهای شما را تضمین می کنند. نفرات اصلی تیم مشاوره این شرکت دارای مدارک بین المللی در خصوص استاندارد ISO/IEC 17025 و جزء ارزیابان نهاد های ملی و بین المللی صدور گواهینامه در حوزه های نظام های مدیریتی می باشند.

مرکز خدمات آزمایشگاهی نیس، با شناسایی نیازهای آموزشی آزمایشگاه ها و با بهره گیری از توان علمی و عملی شبکه ای از استادان و متخصصان مجرب داخل و خارج از کشور، دوره های متنوع آموزشی را برای سطوح مختلف مدیران ارشد، مدیران میانی، کارشناسان و سرپرستان با گرایش های مختلف آزمایشگاه ها طراحی و اجرا می نماید.

مبانی و الزامات مدیریت کیفیت در آزمایشگاه بر اساس استاندارد ISO/IEC 17025:2017
تربیت ممیز داخلی استاندارد ISO/IEC 17025:2017
تربیت سر ارزیاب بین المللی استاندارد ISO/IEC 17025:2017
کالیبراسیون عمومی تجهیزات اندازه گیری در آزمایشگاه

یکی از پیش نیازهای پیاده سازی سیستم های مدیریتی، داشتن درک صحیح از الزامات آنهاست که با توجه به تفاوت زبان بین جامعه ایرانی و محیط های علمی بین المللی (از جمله سازمان بین المللی استاندارد)، دسترسی به ترجه صحیح و قابل درک از متن استانداردهای مدیریتی و فنی بسیار ضروری می باشد. در این راستا، مرکز آموزش و انتشارات گروه نیس، با به کارگیری تیمی چند تخصصی، همه ساله چندین استاندارد پر کاربرد از جمله استاندارد ISO/IEC 17025 را ترجمه و در اختیار علاقه مندان قرار می دهد.

Image

مرکز خدمات آزمایشگاهی نیس با داشتن تجربه همکاری با مشاوران بین المللی در این حوزه می تواند با در نظر گرفتن الزامات مندرج در استانداردها هم در زمان طراحی آزمایشگاه ها به سازمان های متقاضی کمک کند و هم با بازدید از آزمایشگاه های راه اندازی شده و تعیین نقاط ضعف آن ها، طراحی دقیق و اقتصادی برای اصلاح آن ها ارائه نماید.

آزمون مهارت یکی از اصلی ترین روش هایی سنجش کیفیت نتایج آزمون و کالیبراسیون است. مرکز خدمات آزمایشگاهی نیس دو رویکرد اصلی را در خصوص آزمون های مهارت به کار گرفته است. در برخی از حوزه ها تمام فرآیند برگزاری آزمون مهارت توسط تیم مجرب ایرانی و مطابق ISO/IEC 17043 برگزار می گردد و در برخی حوزه های دیگر به عنوان نماینده شرکت های معتبر بین المللی عمل نموده و آزمایشگاه های ایرانی را در برنامه های بین المللی مشارکت می دهد.

دستیابی به نتایج مطلوب و قابل قبول در آزمایشگاه جز با استفاده از تجهیزات و مواد ساخته شده توسط مراجع معتبر حاصل نمی گردد. در این رابطه مرکز خدمات آزمایشگاهی نیس با ارتباط مستقیم با برندهای شناخته شده در این حوزه، می تواند پاسخگوی نیازهای آزمایشگاه های کشور باشد. علاوه بر این، برخی از شرکای تجاری این مرکز نمایندگی انحصاری تأمین برخی از محصولات می باشند که در این موارد متقاضیان به این نمایندگی ها متصل خواهند شد.

کاتالوگ گروه نیس

ISO 17025 - EMPTY

تماس با ما

مکان: تهران، خیابان سهروردی شمالی، خیابان شهید قندی غربی، کوچه دهم، پلاک 13، طبقه 2

تلفن: 88769066 (021)

فکس: 88513340(021)

همراه: 09352929405 - 09333902244

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید