peut on acheter du viagra en pharmacie sans ordonnance

استانداردها

استانداردهای سیستمی قابل گواهی

طرح مدیریت و ممیزی زیست محیطی (EMAS)

طرح مدیریت و ممیزی زیست محیطی (EMAS) یک ابزار مدیریتی عالی ست که توسط کمیسیون اروپایی تدوین شده تا شرکت ها و سایر سازمان ها عملکرد زیست محیطی خود را ارزشیابی ،گزارش و بهبود دهند. EMAS  فرصتی را به هر نوع سازمانی که تمایل به بهبود عماکرد زیست محیطی خود دارد میدهد و تمامی بخش های اقتصادی و خدماتی را در برگرفته و در سرتا سر جهان کاربرد دارد.

با توجه به اصلاحیات ضمایم مقررات EMAS ، برای شرکتی که قبلا منطبق با یک سیستم مدیریت زیست محیطی همانند ISO 14001 بوده است آسان تر خواهد بو که به EMAS  ارتقاء پیدا کند.

 EMAS اشاره به موارد زیر دارد:

عملکرد: EMAS  از سازمان ها در جهت یافتن ابزار متناسب به منظور بهبود عملکرد زیست محیطی شان حمایت می کند.

اعتبار: صحه گذاری شخص سوم، ماهیت بیرونی و مستقل فرآیند ثبت EMAS را تضمین می کند.

شفافیت: ارائه ی اطلاعاتی که عموم به آن دسترسی داشته باشند در زمینه عملکرد زیست محیطی یک سازمان، جنبه ی مهمی از EMAS  است. سازمان ها می توانند شفافیت بیشتری چه در زمینه ی بیرونی به وسیله بیانیه زیست محیطی و چه در زمینه درونی به وسیله مشارکت فعال کارمندان به دست می آورند

به وسیله EMAS  سازمان شما می تواند آسیبهای زیست محیطی را کاهش و انطباق قانونی و مشارکت کارکنان را افزایش دهد و منابع و سرمایه را حفظ کند.

 

 

 

EMAS و ISO 14001

EMASمعتبر ترین و قوی ترین ابزار مدیریت زیست محیطی موجود در بازار از منظر اتحادیه اروپا است که فراتر از الزامات خواسته شده در استاندارد ISO 14001می باشد. از سال 2001 استاندارد ISO 14001 بخش مهمی از EMAS بوده و به بسیاری از سازمانهای داری گواهی نامه ISO 14001 هستند، می توانند از طریق فرآیندی ساده به EMAS ارتقاء پیدا کنند

 

برخی از ویژگی های اصلی که EMAS را از ISO 14001 متمایز می کنند

  • تقویت استراتژی ارتباط بیرونی به وسیله ی انتشار سالانه یک گزارش زیست محیطی( به نام " بیانیه زیست محیطی"). این گزارش، فعالیت ها و عملکرد زیست محیطی شمارا مستند کرده و باید از نظر بیرونی صحه گذاری شود.
  • یافتن روش های نوآورانه و خلاقانه به منظور دخیل کردن کارکنانتان
  • پایبندی به بهبود مداوم عملکرد زیست محیطی
  • صحه گذاری ثبت سازمان خود از طریق یک نهاد ملی

 

EMAS و ISO 14001:2015

نظر به اینکه استاندارد ISO 14001 در سال 2015 ویرایش شده است، کمیسیون اروپایی و کشورهای عضو با یکدیگر همکاری کرده تا الزامات جدید این استاندارد را با ضمایم مقررات EMAS ادغام کنند. ضمایم اصلاح شده در اوت 2017 منتشر شده اند. علیرغم ارتقاء ISO 14001 ، همچنان ویژگی های منحصر بفرد استانداد ، EMAS محسوس و شامل موارد زیر می شود:

  • اثبات انطباق قانونی که توسط نهادهای ذیصلاح تایید شده است.
  • یک تعهد مستقیم به منظور بهبود مداوم عملکرد زیست محیطی
  • شفافیت، به لطف ارتباط اجباری از طریق بیانیه های زیست محیطی
  • مشارکت کارکنان و پایبندی آنها به بهبود مداوم

خدمات مرتبط

شرکت هایی که مایل به اخذ گواهینامه EMAS هستند، مرکز ممیزی و صدور گواهینامه نیس با داشتن شبکه گسترده ای از ممیزان و کارشناسان فنی داخلی و شرکای تجاری بین المللی، می تواند خدمات ممیزی و صدور گواهینانه را در این حوزه ارایه نماید.

مرکز آموزش و انتشارات نیس، با شناسایی نیازهای آموزشی شرکت ها و سازمان ها و با بهره گیری از توان علمی و عملی شبکه ای از استادان و متخصصان مجرب داخل و خارج از کشور، دوره های متنوع آموزشی را برای سطوح مختلف مدیران ارشد، مدیران میانی، کارشناسان و سرپرستان با گرایش های مختلف طراحی و اجرا کرده است که تعدادی از این دوره ها در زیر نمایش داده شده است.

الزامات و ممیزی داخلی مديريت کيفيت در صنايع تجهيزات پزشکی بر اساس استاندارد ISO 13485
تربیت سرممیز بین المللی مديريت کيفيت در صنايع تجهيزات پزشکی بر اساس استاندارد ISO 13485

یکی از پیش نیازهای پیاده سازی سیستم های مدیریتی، داشتن درک صحیح از الزامات آنهاست که با توجه به تفاوت زبان بین جامعه ایرانی و محیط های علمی بین المللی (از جمله سازمان بین المللی استاندارد)، دسترسی به ترجه صحیح و قابل درک از متن استانداردهای مدیریتی و فنی بسیار ضروری می باشد. در این راستا، مرکز آموزش و انتشارات گروه نیس، با به کارگیری تیمی چند تخصصی، همه ساله چندین استاندارد پر کاربرد از جمله استاندارد ISO 9001:2015 را ترجمه و در اختیار علاقه مندان قرار می دهد.

Image

کاتالوگ گروه نیس

ISO 17025 - EMPTY

تماس با ما

مکان: تهران، خیابان سهروردی شمالی، خیابان شهید قندی غربی، کوچه دهم، پلاک 13، طبقه 2

تلفن: 88769066 (021)

فکس: 88513340(021)

همراه: 09352929405 - 09333902244

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید