peut on acheter du viagra en pharmacie sans ordonnance

استانداردها

استانداردهای سیستمی قابل گواهی

ISO/IEC 17020:2012

استاندارد ISO/IEC 17020، استاندارد ارزیابی انطباق - الزامات برای کارکرد انواع مختلف نهادهای انجام دهنده بازرسی است. این استاندارد برای افزایش اطمینان به عملکرد نهادهای انجام دهنده خدمات بازرسی تدوین شده است و شامل معیارهای عمومی است که این نهادها ملزم به انطباق با آن هستند تا خدمات آنها توسط کارفرمایان و نیز مراجع ذیصلاح نظارت کننده پذیرفته شود. ساختار استاندارد ISO/IEC 17020:2012 با سایر استانداردهای سری ISO/IEC 17000 سازگار است. بخش هایی از راهنمای IAF/ILAC A4 و الزامات مستند ISO/PAS در ویرایش جدید این استاندارد آمده است از جمله:

 • نیازهای مربوط به بی طرفی از IS / PAS 17001،
 • نیازهای محرمانگی از ISO / PAS 17002،
 • برتری رقابتی نیازمندی های مربوط به درخواست ها و شکایات از ISO / PAS 17003، و
 • ضرورت استفاده از سیستم های مدیریت از ISO / PAS 17005.

همچنین، این ویرایش شامل برخی تعاریف (مانند طرح بازرسی، سیستم بازرسی و ...) است که به درک بهتر نیازهای استاندارد کمک می کند.

 

اعتباربخشی واحدهای بازرسی

بررسی دقیق یک محصول (طراحی و کیفیت)، خدمت، فرآیند یا واحد صنعتی "بازرسی" نامیده می شود که همچنین برای تعیین انطباق آن با الزامات مشخص شده به کار می رود. استاندارد ISO/IEC 17020: 2012 برای بهبود کیفیت و صحت بررسی در نهادهای بازرسی مورد استفاده قرار می گیرد. افراد حرفه ای که کار بازرسی را انجام می دهند، "بازرس" و در اصطلاح گسترده تر "نهاد بازرسی" نامیده می شوند. طرح اعتباربخشی برای این نهادها، یکپارچگی و قابلیت اطمینان خدمات بازرسی را به رسمیت می شناسد. اجرای مناسب ISO/IEC 17020 برای نگهداری کلی ماشین آلات، تأسیسات، ابزار، زیرساخت ها، فرایندها و خود سیستم بسیار مهم است. نهادهای اعتباربخشی بازرسی، بر صلاحیت فنی سیستم مدیریت کیفیت نظارت کرده و دستورالعمل های دستیابی به فرآیندهای بازرسی صحیح و پایدار را فراهم می کنند.

 

مزایای استاندارد ISO/IEC 17020

 • تصویر خوبی از سازمان بازرسی به عنوان یک نهاد بازرسی کیفیت در بازار جهانی
 • راهنمایی در تجزیه و تحلیل داده و نگهداری کامل سوابق
 • افزایش سطح انگیزه، همکاری، مهارت و شایستگی - نهاد بازرسی تأیید صلاحیت شده یک گام از سایر رقبا جلوتر است.
 • افزایش اثربخشی، بهره وری و کارایی در عملکرد کلی نهاد بازرسی
 • کاهش ریسک ها
 • ارائه راهنمایی و کنترل بهتر برای نگهداری ابزار، حفظ سوابق بازرسی و غیره
 • افزایش اعتماد به داده های بازرسی و عملکرد پرسنل
 • کنترل بیشتر روش های اجرایی و فعالیت ها در سرتاسر نهاد بازرسی
 • صرفه جویی در زمان و هزینه به دلیل کاهش یا حذف نیاز به بازرسی مجدد/دوباره کاری و ...
 • ایجاد اطمینان مدیریت و مشتریان به نتایج و گزارش ها و افزایش اعتماد مشتری و سهم بازار
 • اعتبار و شهرت بین المللی

 

خدمات مرتبط

شرکت هایی که مایل به اخذ گواهینامه ISO 17020 هستند، مرکز ممیزی و صدور گواهینامه نیس با داشتن شبکه گسترده ای از ممیزان و کارشناسان فنی داخلی و شرکای تجاری بین المللی، می تواند خدمات ممیزی و صدور گواهینانه را در این حوزه ارایه نماید.

مرکز آموزش و انتشارات نیس، با شناسایی نیازهای آموزشی شرکت ها و سازمان ها و با بهره گیری از توان علمی و عملی شبکه ای از استادان و متخصصان مجرب داخل و خارج از کشور، دوره های متنوع آموزشی را برای سطوح مختلف مدیران ارشد، مدیران میانی، کارشناسان و سرپرستان با گرایش های مختلف طراحی و اجرا کرده است که تعدادی از این دوره ها در زیر نمایش داده شده است.

الزامات و ممیزی داخلی مديريت کيفيت در بازرسی بر اساس ISO/IEC 17020
تربيت سرارزياب بين المللی مديريت کيفيت در بازرسی بر اساس ISO/IEC 17020

یکی از پیش نیازهای پیاده سازی سیستم های مدیریتی، داشتن درک صحیح از الزامات آنهاست که با توجه به تفاوت زبان بین جامعه ایرانی و محیط های علمی بین المللی (از جمله سازمان بین المللی استاندارد)، دسترسی به ترجه صحیح و قابل درک از متن استانداردهای مدیریتی و فنی بسیار ضروری می باشد. در این راستا، مرکز آموزش و انتشارات گروه نیس، با به کارگیری تیمی چند تخصصی، همه ساله چندین استاندارد پر کاربرد از جمله استاندارد ISO 17020:2012 را ترجمه و در اختیار علاقه مندان قرار می دهد.

Image

کاتالوگ گروه نیس

ISO 17025 - EMPTY

تماس با ما

مکان: تهران، خیابان سهروردی شمالی، خیابان شهید قندی غربی، کوچه دهم، پلاک 13، طبقه 2

تلفن: 88769066 (021)

فکس: 88513340(021)

همراه: 09352929405 - 09333902244

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید