peut on acheter du viagra en pharmacie sans ordonnance

استانداردها

استانداردهای سیستمی قابل گواهی

مدیریت شایستگی و توسعه کارکنان ISO 10015:2019

کارکنان جوهره وجودی هر سازمان هستند و عملکرد هر سازمانی به نحوه بکارگیری شایستگی های افراد بستگی دارد. موفقیت سازمان ها مستلزم مدیریت و توسعه شایستگی افراد در سطح سازمان، تیم، گروه و فرد است.مدیریت شایستگی و توسعه افراد با یکدیگر ارتباط مستقیم دارند. توسعه افراد بخشی از مدیریت شایستگی است و افراد شایسته به توسعه نیاز دارند. این دو ساختار ارتباطی درونی با هم دارند و از بسیاری جهات جدا نشدنی و غیرقابل تفکیک هستند.

به کارگیری فرآیندهای برنامه ریزی شده و منظم برای مدیریت شایستگی و توسعه افراد، کمک قابل توجهی به سازمان ها می کند تا بتوانند توانایی های خود را بهبود بخشند، مسیر راهبردی خود را طی کنند و به اهداف مورد نظر خود دست یابند. مدیریت شایستگی در افزایش توانایی های سازمان در ایجاد و ارائه ارزش از اهمیت بسزایی برخوردار است. افراد شایستگی بیشتر در سیستم مدیریت کیفیت هر سازمانی باعت رشد و توسعه بیشتر آن سازمان می گردد.

استاندارد ISO 10015:2019، یک مستند راهنما در حوزه مدیریت شایستگی و توسعه کارکنان سازمان هاست و فارغ از نوع و اندازه هر سازمان می تواند علاوه بر حوزه مدیریت کیفیت در سایر سیستم­های مدیریتی از جمله محیط زیست، ایمنی و سلامت شغلی، امنیت اطلاعات، ایمنی مواد غذایی و ... نیز مورد استفاده قرار گیرد.

 

سیستم مدیریت شایستگی و توسعه کارکنان

همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است، سیستم مدیریت شایستگی و توسعه کارکنان دارای چهار فرایند اصلی است که هر یک از آنها نیز دارای چند زیر فرایند می باشند.

 

 

برخی از مزایای بکارگیری استاندارد ISO 10015:2019

  • ایجاد یک سیستم جهت انتخاب کارکنان شایسته
  • حفظ و توسعه شایستگی کارکنان
  • ارتقای انگیزه کارکنان
  • کاهش ریسک خطاهای انسانی در اجرا فرایندهای داخلی
  • بالابردن کیفیت محصولات/خدمات با نیاز ها و انتظارات مشتریان
  • تطابق هر چه بیشتر با قوانین و مقررات

 

تفاوت اصلی ویرایش 1999 با 2019 استاندارد ISO 10015

مهمترین تغییر در ویرایش جدید در مقایسه با نسخه قبلی را باید نقطه تمرکز استاندارد جدید دانست. در نسخه قبلی تمام توجه استاندارد به آموزش (Training) بود در حالیکه در نسخه جدید مفهوم شایستگی (Competence) محور اصلی استاندارد است. به عبارت دیگر در ویرایش جدید این استاندارد، دست سازمانها در انتخاب ابزار مناسب برای تامین شایستگی کارکنان خود باز گذاشته شده است تا به جای تمرکز صرف بر روی آموزش، بتوانند از دیگر رویکردهای موجود همچون مربی گری، کارورزی، ... نیز استفاده نمایند. مقایسه عنوان این دو ویرایش از استاندارد نیز موید همین مطلب است.

خدمات مرتبط

شرکت هایی که مایل به اخذ گواهینامه ISO 10015 هستند، مرکز ممیزی و صدور گواهینامه نیس با داشتن شبکه گسترده ای از ممیزان و کارشناسان فنی داخلی و شرکای تجاری بین المللی، میتواند خدمات ممیزی و صدور گواهینانه را در این حوزه ارایه نماید.

مرکز آموزش و انتشارات نیس، با شناسایی نیازهای آموزشی شرکت ها و سازمان ها و با بهره گیری از توان علمی و عملی شبکه ای از استادان و متخصصان مجرب داخل و خارج از کشور، دوره های متنوع آموزشی را برای سطوح مختلف مدیران ارشد، مدیران میانی، کارشناسان و سرپرستان با گرایش های مختلف طراحی و اجرا کرده است که تعدادی از این دوره ها در زیر نمایش داده شده است.

الزامات و مميزی داخلی مديريت کيفيت بر اساس ISO 10015
بررسی تغییرات ویرایش جدید استاندارد ISO 10015
پیاده سازی استاندارد ISO 10015

یکی از پیش نیازهای پیاده سازی سیستم های مدیریتی، داشتن درک صحیح از الزامات آنهاست که با توجه به تفاوت زبان بین جامعه ایرانی و محیط های علمی بین المللی (از جمله سازمان بین المللی استاندارد)، دسترسی به ترجه صحیح و قابل درک از متن استانداردهای مدیریتی و فنی بسیار ضروری می باشد. در این راستا، مرکز آموزش و انتشارات گروه نیس، با به کارگیری تیمی چند تخصصی، همه ساله چندین استاندارد پر کاربرد از جمله استاندارد ISO 9001:2015 را ترجمه و در اختیار علاقه مندان قرار می دهد.

Image

کاتالوگ گروه نیس

ISO 17025 - EMPTY

تماس با ما

مکان: تهران، خیابان سهروردی شمالی، خیابان شهید قندی غربی، کوچه دهم، پلاک 13، طبقه 2

تلفن: 88769066 (021)

فکس: 88513340(021)

همراه: 09352929405 - 09333902244

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید