peut on acheter du viagra en pharmacie sans ordonnance

استانداردها

استانداردهای سیستمی قابل گواهی

سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی ISO 22000:2018

ISO 22000 یک استاندارد بین المللی است که الزامات یک سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی را تعریف می کند که تمام سازمان های سراسر زنجیره غذایی را با هر اندازه ای پوشش می دهد. مواد غذایی ناسالم می تواند باعث بیماری، مشکلات جدی سلامتی و حتی تهدید زندگی مصرف کنندگان شود. بنابراین، لازم است کل زنجیره تولید به طور کامل کنترل شود. ISO 22000 الزامات سیستم ایمنی مواد غذایی را از اولین تماس با مواد خام تا مراحل نهایی مانند بسته بندی، حمل و نقل و انبارش، مشخص می کند. این استاندارد می تواند در هر سازمان – صرف نظر از نوع یا اندازه آن – که در صنایع غذایی دخیل است به کار رود. از تولیدکنندگان خوراک دام و تولیدکنندگان مواد اولیه تا تولید کنندگان مواد غذایی، شرکت های حمل و نقل، انبارها و خرده فروشان. ISO 22000 اصول سیستم تجزیه و تحلیل خطر و نقاط كنترل بحرانی (HACCP) و مراحل توسعه یافته توسط كمیسیون كدكس مواد غذایی را تكمیل می كند – یک برنامه مشترک بین سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد (FAO) و سازمان بهداشت جهانی (WHO). به منظور قابلیت ممیزی الزامات این استاندارد، طرح HACCP را با برنامه های پیش نیاز (PRPs) تركیب می کند.

 

گواهینامه سیستم ایمنی مواد غذایی FSSC 22000

FSSC 22000 گام منطقی بعدی برای تولید کنندگان دارای گواهی ISO 22000 است که مایل به ارتقاء گواهینامه خود به استاندارد مورد تأیید GFSI هستند. FSSC 22000 الزام قانونی بسیاری از کشورها برای صنایع غذایی است که در طرح جهانی ایمنی مواد غذایی GFSI پذیرفته شده است. این اقدام به بهره وری و ثبات هزینه در تأمین زنجیره مواد غذایی سراسر جهان کمک می کند و به کاربران نهایی گواهینامه شخص ثالث اطمینان بیشتری می دهد. در نتیجه یک استاندارد قابل ارزیابی است که الزامات سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی را با تمام موارد عملیات خوب تولید (GMP) ادغام می کند. FSSC 22000 در فرمت تأیید شده بین المللی مسیری را به سازمان ها نشان می دهد برای اثبات این که یک سیستم مدیریت جامع دارند که الزامات ایمنی مواد غذایی مشتریان و مراجع نظارتی بر آورده می کند. این استاندارد برای پوشش تمامی فرآیندهای زنجیره غذایی که به طور مستقیم و غیر مستقیم مورد استفاده قرار می گیرند طراحی شده است.

 

تفاوت HACCP، ISO 22000 و FSSC 22000

HACCP پلتفرم اصلی قوانین بین المللی و عملیات خوب تولید برای همه بخش های صنایع غذایی است. همچنین یک ابزار مدیریت ریسک است که برای استفاده در مدیریت ایمنی مواد غذایی به صورت بین المللی شناخته شده است. ISO 22000 شامل اصول HACCP است و آن را در یک چارچوب گسترده تر قرار می دهد که با اصول سیستم های مدیریتی شناخته شده که به طور مداوم موجب بهبود عملکرد می شود، هماهنگ شده است. با این حال ISO 22000 به دلیل این که الزامات آن عمومی است و جزئیات برنامه های پیش نیازی که باید اجرا شوند را مشخص نمی کند، موفق به اخذ تأیید طرح جهانی ایمنی مواد غذایی GFSI نشده است. FSSC (گواهینامه سیستم ایمنی مواد غذایی) مرجعی مستقل است که یک سیستم مبتنی بر ISO 22000 را ایجاد کرده و توسط GFSI تأیید شده است اما دامنه کاربرد آن به گستردگی ISO 22000 نیست و در حال حاضر فقط برای شرکت های صنایع غذایی، تهیه غذا، کشاورزی و تولید کنندگان بسته بندی مواد غذایی قابل استفاده است.

  • بهبود شهرت
  • ایجاد ارتباطات کسب و کار جدید
  • برتری رقابتی
  • افزایش اثربخشی آزمایشگاه
  • دسترسی بیشتر به قراردادهای آزمون و کالیبراسیون
  • مهارت در بهبود فرآیندهای کاری
  • آزمون و نتایج آزمایشگاهی قابل اعتماد و کارآمدتر
  • قابلیت اطمینان مشتری

 

خدمات مرتبط

شرکت هایی که مایل به اخذ گواهینامه ISO 22000 هستند، مرکز ممیزی و صدور گواهینامه نیس با داشتن شبکه گسترده ای از ممیزان و کارشناسان فنی داخلی و شرکای تجاری بین المللی، می تواند خدمات ممیزی و صدور گواهینانه را در این حوزه ارایه نماید.

مرکز آموزش و انتشارات نیس، با شناسایی نیازهای آموزشی شرکت ها و سازمان ها و با بهره گیری از توان علمی و عملی شبکه ای از استادان و متخصصان مجرب داخل و خارج از کشور، دوره های متنوع آموزشی را برای سطوح مختلف مدیران ارشد، مدیران میانی، کارشناسان و سرپرستان با گرایش های مختلف طراحی و اجرا کرده است که تعدادی از این دوره ها در زیر نمایش داده شده است.

الزامات و مميزی داخلی ایمنی مواد غذایی بر اساس ISO 22000
تربيت سرمميز بين المللی ایمنی مواد غذایی بر اساس ISO 22000
الزامات و ممیزی داخلی ایمنی مواد غذایی بر اساس الگو/استاندارد HACCP
مبانی و الزامات استاندارد حلال بر اساس ISIRI 12000

کاتالوگ گروه نیس

ISO 17025 - EMPTY

تماس با ما

مکان: تهران، خیابان سهروردی شمالی، خیابان شهید قندی غربی، کوچه دهم، پلاک 13، طبقه 2

تلفن: 88769066 (021)

فکس: 88513340(021)

همراه: 09352929405 - 09333902244

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید